Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti. Heyet, Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin (Aksaray Teknopark) resmi işlemlerinin yürütülmesi için kurulan konteyner sitedeki düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Bir süre önce başlayan çalışmalar kapsamında alana ulaşım sağlayan yollar açıldı, zemin dolgusu yapıldı, beton yükselti imalatları tamamlandı. Son olarak ekipler, konteynerleri beton bloklar üzerine konuşlandırdı. Böylece toplam 16 konteynerden oluşan site önemli ölçüde şekillendi. Kısa süre içinde bölgede çevre düzenlemeleri, elektrik, su, internet ve konteynerlerin giydirilmesi gibi diğer altyapı çalışmaları gerçekleştirilecek. Süren çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Teknoparkın hızla ilerlediğini ifade ederek, Rektör Arıbaş’a ve ekibine gayretlerinden dolayı teşekkür etti. ASÜ Rektörü, Aksaray Teknoparkı şehir için yeni bir ufuk olarak gördüklerini, sanayi ve üniversite birlikteliğinin kısa zaman içinde çok daha verimli hale geleceğini belirterek, “Bu noktada gerek siyaset kurumu gerek yerel idareler gerekse üniversitemiz ahenk içinde çalışıyor. Bu da işlerden alınan verimi arttırıyor. İnşallah bina yapımını en kısa sürede tamamlayacağız. Bina yapımını beklerken zaman kaybetmemek ve resmi işlemlere başlayabilmek için kurduğumuz konteyner site tamamlandı sayılır. Firmalardan ön başvurular da alınıyor. Kısa zamanda çok hızlı şekilde ilerledik. Samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İnceleme gezisine ASÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy da katıldı ve heyete çalışmaların geneli hakkında bilgiler verdi.

Posted in
Uncategorized