Kampüs içinde oluşturulan konteyner sitede resmi işlemlere başlama hazırlığında olan Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Aksaray Teknopark) için mimari proje de şekillendi. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, en ideal bina için tüm ayrıntıların dikkatle ele alındığını söyledi.

Aksaray Teknopark Yönetim Kurulu, Rektör Arıbaş Başkanlığında bir araya geldi. Teknopark ortağı kurumların temsilcilerinin yer aldığı toplantıda hâlihazırdaki durum, daha evvel yapılanlar ve kısa süre içinde yapılması gerekenler gibi hususlar konuşuldu. Resmi işlemlerin başlayabilmesi için bir konteyner site kurulduğunu anımsatan ve çalışmanın sürecin hızlanması açısından çok değerli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Alpay Arıbaş, “Binanın mimari projesinin onaylanması ve inşaat çalışmalarının tamamlanması belli bir zaman alacak. Biz, bu süreyi bekleyerek geçirmek istemiyoruz. Kaybedecek vaktimiz yok. Bir an evvel çalışmalar ivme kazanmalı. Gerek hocalarımız gerekse sanayiciler ve üreticiler için yol haritalarının oluşturulması gerekiyor” dedi. Konteynerlerin kurulduğu alanda düzenleme çalışmalarının sürdüğünü ve kısa zaman içinde bu çalışmaların nihayetleneceğini anımsatan Arıbaş, “Bir yandan alandaki işleri diğer yandan hazırlanan mimari projenin onay sürecini takip ediyoruz. En ideal mimari proje için ekibimiz titizlikle çalıştı. Aksaray’ımız için yeni bir dönüm noktasını temsil eden Aksaray Teknopark için elimizdeki imkânları en verimli şekilde kullanacağız” dedi.

ASÜ Rektörü Arıbaş, fiziki hazırlıkların yanı sıra akademisyenler ve sanayiciler özelinde görüşmelere başladıklarını da ifade etti. 

Posted in
Uncategorized